Кабмін ввів граничні ціни на електроенергію, щоб уникнути зростання тарифів

Кабінет міністрів ввів граничні ціни на електроенергію, щоб уникнути можливого зростання тарифів у зв’язку з запуском нового ринку електроенергії з 1 липня.


Таке рішення було прийнято на засіданні уряду 5 червня.


"У процесі впровадження (нового ринку електроенергії — ред.) ми повинні позбутися кількох речей. Перше — ліквідувати Роттердами з плюсами і мінусами. Друге — не допустити зростання цін на електроенергію для населення і — увага! — для промисловості, щоб українська промисловість була конкурентною", — сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.


Кабмін затвердив ці пропозиції з одноденним доопрацюванням.


Зокрема, уряд має допрацювати механізми граничних цін, які будуть затверджені регулятором — НКРЕКУ.


Як заявили в НКРЕКУ 4 червня, застосування затвердженого урядом порядку компенсації різниці між ціною е/е для населення і її ринковою ціною в новій моделі енергоринку призведе до зростання цін для непобутових споживачів на 40-50%.


Нагадаємо:


На виконання зобов’язань України по Третьому енергетичному пакету ЄС в квітні 2017 року парламентаріями прийнятий закон "Про ринок електричної енергії".


Закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.


24 травня представництво Європейського Союзу рекомендувало відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії в Україні.


27 травня Європейський банк реконструкції і розвитку приєднався до інших міжнародних партнерів у рекомендації відкласти запуск нового ринку електроенергії на деякий термін із огляду на те, що підготовка до його імплементації поки не закінчена.


Раніше в ЄБРР також заявили, що не бачать чіткої картини, як буде працювати новий оптовий ринок електричної енергії, запуск якого запланований на 1 липня.


Світовий банк підтримує Закон України "Про ринок електричної енергії", спрямований на запровадження конкуренції на ринку електроенергії, однак рекомендує перенести запуск нового ринку на 1 жовтня.


28 травня комітет ВР провалив розгляд законопроекту про відтермінування нового ринку електроенергії.


СБУ попередила про загрозу нацбезпеці у разі запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.


30 травня в Інвестиційній Раді заявили про небезпеку запуску нового ринку електроенергії з 1 липня в умовах, коли гарантований законом покупець електроенергії з поновлюваних джерел не визначений.


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/06/5/648479/”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top