Підбори небезпечні! Супрун розповіла, як уберегти ноги

Тривале носіння жінками підборів може завдати шкоди здоров’ю ніг та спини.

Про це в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона зазначила, що роботодавці ні в якому разі не повинні змушувати жінок носити таке взуття.

"Ви можете носити підбори, якщо вам комфортно фізично і психологічно, а взуття при цьому має хороший супінатор, не тисне, і каблук правильно розташований посередині п’яти. Але не забувайте, що тривале носіння взуття на високих підборах може завдати шкоди здоров’ю ніг і спини, тому чергуйте красиве зі зручним", – розповіла чиновник.

Новини
Супрун розвіяла популярний міф про яблука та розповіла про анемію

Супрун попередила, що тривале носіння високих підборів пов’язано з підвищеним ризиком виникнення наростів, мозолів, болі в м’язах і ризиком травмуватися. Деякі з цих травм дуже серйозні, як переломи гомілки, і вимагають досить тривалого лікування та реабілітації.

При цьому вона додада, що дослідження вчених показало, що високі підбори підвищують упевненість в жінках.

"Високі каблуки можуть міняти механіку ходи. Якщо носити їх постійно, це призводить до збільшення жорсткості ахіллового сухожилля і скорочення литкових м’язів. Тривале носіння високих підборів може знизити ефективність м’язів при ходьбі і збільшує ризики травм", – підкреслила вона.

Підбори

Підбори

Також підбори негативно впливають на коліна, через що збільшується ризик появи дегенеративних змін в суглобах і появи остеоартрозу.

Також на високих підборах значно збільшується тиск на стопи. Чим вище підбори, тим сильніше тиск. Наприклад, носіння підборів заввишки в 7,5 см підвищує тиск на передню частину стопи на 76%.

Ще підбори збільшують ризики появи вальгусной деформації стопи — коли кістка великого пальця стопи виходить з суглоба, а пальці з’єднуються, і можуть сприяти виникненню болю в спині.

Новини
Зморшки, опіки і рак: Супрун розкрила загрозу популярного літнього релаксу

"Якщо ви схильні до набряків, то вузька взуття рано чи пізно почне пережимати судини, і може натерти ногу до крові. Щодо набряків слід проконсультуватися з кардіологом, щоб виявити причину і призначити лікування. Поки вам не стало краще, слід утриматися від "красивою" взуття", – підсумувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, причиною болів в спині і, в подальшому, проблем з хребтом, може бути стоптане взуття.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! ПідписуйсяДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/health/zdorovyij-obraz-zhizni/pidbori-nebezpechni-suprun-rozpovila-yak-uberegti-nogi.htm”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top