Суд відкрив провадження щодо стягнення з Коломойського 4,86 млн грн за позовом НБУ

Суд відкрив провадження щодо стягнення з Коломойського 4,86 млн грн за позовом НБУ
Фото Shutterstock

Господарський суд Дніпропетровської області призначив 11 липня 2019 року підготовче засідання за позовною заявою Національного банку (НБУ) до екс-акціонера ПриватБанку Ігоря Коломойського. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Йдеться про 4 договори поруки, яку надав Коломойський за кредитами рефінансування, які Національний банк надав ПриватБанку незадовго до його націоналізації. У червні 2018 року НБУ подав позов в госпсуд Дніпропетровської області.

Тоді суд відмовив у відкритті проваджень за позовами Національного банку на підставі того, що місцем проживання відповідача є Женева (Швейцарія), а не Дніпро. У липні-серпні 2018 року Дніпропетровський апеляційний господарський суд залишив у силі всі рішення суду першої інстанції.

Не погоджуючись з рішеннями судів, Національний банк подав касаційні скарги, вказавши на неправильне застосування норм процесуального права.

За даними регулятора, у договорах поруки укладених між Ігорем Коломойським та Національним банком зазначено, що у випадку, якщо на момент пред’явлення кредитором вимоги до поручителя про виконання зобов’язання поручитель перебуватиме за межами України, справи про стягнення заборгованості з поручителя розглядатимуться в судах України; за правилами територіальної юрисдикції цей позов має розглядатися у Господарському суді Дніпропетровської області, тобто за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання чи перебування Ігоря Коломойського в Україні.

У березні 2019 рокі Велика Палата Верховного Суду задовольнила касаційні скарги Національного банку та скасувала рішення судів попередніх інстанцій, направивши справи до Господарського суду Дніпропетровської області для вирішення питання щодо відкриття провадження. Після повернення справ з Верховного суду Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження за всіма позовними заявами Національного банку.

Нагадаємо: 20 квітня суд розірвав договір поруки Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку.

Раніше Окружний суд Києва виніс два рішення на користь Коломойського щодо ПриватБанку – скасував рішення НБУ, яким визначено перелік пов’язаних із ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Крім того, цей суд 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду та впевнені у своїй правоті.

Також читайте
ПУМБ продає страховки у відділеннях
ПУМБ продає страховки у відділеннях 10 липня 2019, 20:40
Фундаментальний інфляційний тиск знижується – НБУ
Фундаментальний інфляційний тиск знижується – НБУ 10 липня 2019, 17:33
Грошова маса у червні зросла до 1,2 трлн грн – НБУ
Грошова маса у червні зросла до 1,2 трлн грн – НБУ 10 липня 2019, 14:05

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20199599-sud-vidkriv-provadzhennya-shchodo-styagnennya-z-kolomojskogo-486-mln-grn-za-pozovom-nbu”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top