Путін чекає: з’ясувалася важлива деталь щодо Зеленського і переговорів по газу


Росія і її президент Володимир Путін чекають на особисті переговори з новообраним президентом України Володимиром Зеленським на предмет продовження транзиту російського газу українською газотранспортною системою.Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву зробив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в ході Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Сoncorde Capital, якого цитує Укрінформ.


За словами Коболєва, втрата транзитного потоку може коштувати Україні 3 млрд доларів річного доходу, що складає приблизно 3% ВВП.


“Фактично за рік ми можемо втратити весь приріст попереднього року. Це критично важливий ризик. Переговори з РФ відбуваються дуже мляво – якщо сказати точно, то зовсім не відбуваються. Росія офіційно повідомила, що буде готова говорити, тільки коли новий президент офіційно вступить в повноваження – тоді відбудеться розмова Зеленського і Путіна “, – сказав Коболєв.


Як висловився Коболєв, переговори щодо продовження транзиту російського газу українською газотранспортною системою відновляться в червні. При цьому важливою буде позиція Німеччини і США.


“Критичної для цих переговорів буде позиція Німеччини, яка має безпосередній вплив на запуск “Північного потоку” і може вимагати від Росії підписання нової угоди з Україною. Критично важливою буде позиція США щодо санкцій – будуть вони чи не будуть , – додав Коболєв.


Ще одним фактором впливу на хід переговорів з Росією щодо продовження транзиту російського газу українською газотранспортною системою глава “Нафтогазу” назвав новий судовий позов проти “Газпрому”, метою якого є компенсація Україні 12 млрд дол. у разі, якщо новий договір не буде підписаний.


Нагадаймо, раніше голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що Україна безповоротно втратила 32 мільярди доларів через підписані десять років тому за домовленістю прем’єр-міністрів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна контракти на постачання і транзит газу.


Також раніше канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” не вплине на транзит газу українською ГТС і його обсяги будуть збережені.
Додайте «Народну правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/05/16/putin-chekaye-z-yasuvalasya-vazhliva-detal-shhodo-zelenskogo-i-peregovoriv-po-gazu/”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top