На Тернопільщині збудують музей лемківської культури (фото, відео)

Проект обійдеться у 13 млн грн, кошти виділять з державного та місцевого бюджетів

© фото прес-служба ТОДА
© фото прес-служба ТОДА
© фото прес-служба ТОДА
© фото прес-служба ТОДА

На Тернопільщині збудують музей лемківської культури в рамках проекту «Lemko SVIT».

Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, у вихідні у Монастириську в урочищі «Бичова» заклали наріжний камінь будівництва.

Загалом для реалізації проекту буде використано 13 млн грн з державного та місцевого бюджетів.

Голова ТОДА Степан Барна під час урочистостей зазначив, що держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.

«У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури», – зауважив Барна.

Очільник області підкреслив, що в основу проекту будівництва музею закладено і міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу.

Над розробкою проекту працювали архітектори Володимир Черкас та Роман Березюк, які є вихідцями з Лемківщини.

«Коли проектували музей, емоції переповнювали, адже хотіли зробити його грандіозним та незабутнім. Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі і навіть справжні лемківські весілля. Це буде ще більшим стимулом відвідати даний музей», – розповів про свій проект Черкас.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/ternopil/10474680-na-ternopilshchini-zbuduyut-muzey-lemkivskoji-kulturi-foto-video.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top