Проект державно-приватного університету у «Стратегії прориву» Львова

Державний вищий навчальний заклад «Університет банківської справи» подав Міністерству освіти і науки клопотання про експериментальне створення першого в Україні державно-приватного університету.

Вчена рада вишу схвалила результати річної співпраці з приватною компанією IQholding на засадах державно-приватного партнерства. У навчальному корпусі УБС у Львові (проспект Шевченка,9) створено науково-дослідницький HUB, інноваційну ІТ-лабораторію, бібліотеку, конференц-центр.

«IQholding уже залучив 17 млн грн приватних інвестицій. Ще 40 млн.₴ запланував вкласти в GO&working HUB та інші нові інноваційні проекти», – розповідає президент компанії Андрій Якимів.

Один з них – «Стань успішним в Україні!» – вже дав можливість п’ятьом студентам-переможцям конкурсу бізнес-планів під патронуванням менторів-успішних підприємців втілювати задуми на практиці.

Лише державно-приватне партнерство може забезпечити надання держуніверситетами якісних освітніх та науково-дослідницьких послуг для сучасних потреб держави і ринку, переконана ректорка ДВНЗ УБС Анжела Кузнєцова-ініціаторка пілотної моделі ДПУ, в якій буде широко задіяна також дуальна освіта.

У центрі взаємодії освіти, науки і бізнесу співпрацюють провідні фахівці з різних галузей. ІТ, наприклад, представляє компанія N-iX, з якою у квітні цього року розпочато реалізацію науково-дослідного практичного проекту «Інноваційна ІТ-лабораторія: Захист інформації».

IQholding уклав угоду про співпрацю з Львівським національним університетом імені Івана Франка. Готові поставити підпис під нею також і в НУ «Львівська політехніка».

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко назвав синергійну ініціативу створення державно-приватного університету співзвучною «Стратегії прориву», ухваленій у червні ц.р. міськрадою на період до 2027 року. Цей план розвитку Львова побудований на чотирьох пріоритетах: виховання, збереження, концентрації і залучення креативних людей.

«У Львові є близько 150 тисяч студентів і це – величезна енергія. Вони мають бути максимально задіяні у розвиток міста і компаній, – сказав Андрій Москаленко на прес-конференції. – Тих, кого ми навчаємо в університетах, має визначати ринок. Модель, яка презентується у ДПП, це є взаємозалежність. Немає крайнього – є два переможці. Виш задоволений, що випускник має якісне місце праці. А компанія задоволена з того, що готують тих, кого потрібно. Я хочу подякувати вам, що ви йдете на такий крок. Це заслуговує поваги».Джерело статті: “https://zaxid.net/proekt_derzhavno_privatnogo_universitetu_u_strategiyi_prorivu_lvova_n1484464”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top