Литва визнала Тихановську обраним лідером Білорусі

Литва закликає ввести санкції проти Лукашенка та Росії за спроби обмежити суверенітет Білорусі

Сейм Литви визнав білоруську опозиціонерку Світлану Тихановську обраним лідером Білорусі. Про це йдеться у відповідній резолюції, опублікованій на сайті литовського парламенту.

Об этом сообщает Редакция

У документі литовські депутати закликають міжнародну спільноту підтримати вимогу обраної лідерки Білорусі Тихановської і створеної за її ініціативою координаційної ради як єдиних законних представників білоруського народу для проведення нових, прозорих і демократичних парламентських та президентських виборів у країні.

Також Сейм закликав оцінювати будь-які дії "незаконного лідера Білорусі Олександра Лукашенка у внутрішній і зовнішній політиці, спрямовані на легітимацію його правління й укладення нових міжнародних угод із Росією, що обмежують суверенітет білоруського народу, як злочин проти його народу – де-факто анексію".

Парламентарії Литви вважають, що необхідно вимагати від РФ не втручатися у внутрішню і зовнішню політику держави, "не підтримувати дії нелегітимного лідера Білорусі у спробах укладення нових транскордонних угод, що обмежують суверенітет білоруського народу".

Окрім того, Сейм вважає, що проти Росії та Лукашенка необхідно ввести додаткові санкції за спроби в незаконний спосіб обмежити суверенітет Білорусі проти волі білоруського народу.

Також парламент Литви закликає міжнародну спільноту пропонувати білорусам і його законним представникам різну політичну, економічну, фінансову допомогу, спрощення візового режиму та інші заходи допомоги під час проведення у країні нових, прозорих і демократичних виборів.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п’ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Загалом на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/litva-viznala-tihanovskom-obranim-liderom-bilorusi-1517863.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top