"Політично мотивоване та невиправдане". Посольство США в Україні засудило ув’язнення семи кримських татар у Росії

Кримських татар засудили в Росії до тривалого ув’язнення у справі "Хізб ут-Тахрір"

Посольство США в Україні засуджує ухвалене Росією рішення про ув’язнення кримських татар, обвинувачуваних у справі другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір". Про це 18 вересня повідомила пресслужба дипломатичного відомства на своїй сторінці у Facebook.

Об этом сообщает РуссианГейт

"Ми засуджуємо політично мотивоване та невиправдане засудження Росією сімох кримськотатарських журналістів і громадських активістів до тюремного ув’язнення. Росія має припинити застосовувати до українців свої несправедливі закони і корумповані судові процеси, а також припинити незаконну окупацію Криму. Крим – це Україна", – ідеться в повідомленні.


https://www.facebook.com/usdos.ukraine/posts/10158360681061936

16 вересня семеро кримських татар, яких у РФ обвинуватили в екстремізмі, дістали максимальні строки покарання в колонії суворого режиму: Асанов – 19 років, Бєлялов – 18 років, Мустафаєв – 14 років, Смаїлов – 13 років, Салієв – 16 років, Ібрагімов – 17 років, Зекір’яєв – 13 років. Восьмого учасника "другої бахчисарайської групи "Хізб ут-Тахрір" Ернеса Аметова визнали невинуватим, повідомив проєкт "Ґрати".

У жовтні 2017 року в Бахчисараї затримали кримських татар Ібрагімова, Асанова, Белялова, Салієва, Зекір’яєва та Аметова. У травні 2018 року в межах тієї самої справи затримали і заарештували Смаїлова і Мустафаєва. Усі вони – активісти організації "Кримська солідарність" – об’єднання адвокатів, родичів політв’язнів та активістів, яке допомагає кримчанам, котрі зазнали переслідувань за політичними або релігійними мотивами.

Затриманих обвинуватили в участі в "Хізб ут-Тахрір" – міжнародній ісламській політичній організації, що закликає до об’єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала її терористичною 2003 року, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.

Усі підсудні відкидають обвинувачення в тероризмі і стверджують, що їх переслідують за політичними та релігійними мотивами.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо – кримських татар.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/politichno-motivovane-i-nevipravdane-posolstvo-ssha-v-ukrajini-zasudilo-visnovok-semi-krimskih-tatar-v-rosiji-1519178.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top