Верховна рада проголосувала за закон, який на рік відтерміновує введення касових апаратів для ФОП

Верховна рада проголосувала за закон, який на рік відтерміновує введення касових апаратів для ФОП

Верховна рада на пленарному засіданні 1 грудня прийняла закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це повідомляє пресслужба парламенту.

За проєкт закону №4439д в другому читанні та в цілому проголосували 319 депутатів.

«Законом визначено граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування відповідних груп платників єдиного податку, виходячи зі встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати, що дасть змогу враховувати під час реалізації відповідних норм зміни в економічній ситуації. Законом виключено норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій», — йдеться у повідомленні.

Також законом відтерміновано до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для фізичних осіб — підприємців, які є платниками єдиного податку другої — четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує граничного обсягу доходу, встановленого для першої групи платників єдиного податку, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. До цього ж терміну подовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання реєстраторів розрахункових операцій (програмних реєстраторів розрахункових операцій) під час проведення розрахункових операцій.

Крім того, законом скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).

В інформації про хід пленарного засідання зазначено, що представляв проєкт закону народний депутат Ярослав Железняк, який розповів про основні положення законопроєкту, спрямованого на забезпечення створення умов для адаптації малого бізнесу до застосування нових правил обліку розрахункових операцій, зменшення адміністративного навантаження на бізнес, збереження робочих місць, розвиток підприємництва та виведення економіки з тіні, що призведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.

«Представники депутатських фракцій і груп у виступах зазначали, що це рішення є компромісним, воно має об’єднати сесійну залу і закликали колег підтримати законопроєкт. Законопроєкт №4439д 326 голосами було включено до порядку денного, 320 голосами «за» прийнято за основу і 319 голосами – в цілому», — інформує пресслужба Верховної ради.

Зазначимо, що 3 листопада голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив про підготовку законопроєкту, який передбачає відтермінування застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування на 1 рік – до 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, 9 листопада близько тисячі підприємців влаштували мітинг на майдані Корольова у Житомирі з вимогами не закривати малий бізнес під час карантину та скасувати введення касових апаратів.

1 грудня в Києві біля Верховної ради зібралися кілька тисяч підприємців, в тому числі – з Житомира та області, яких закликали цього були біля парламенту, де на вимогу підприємців має розглядатись законопроєкти 3853-1 та 3853-2 щодо збереження спрощеної системи оподаткування без застосування касових апаратів.

Київська поліція інформувала, що з ранку 1 грудня «посилено стежить за правопорядком в урядовому кварталі».

«Відповідно до раніше поданих заявок сьогодні у центральній частині Києва анонсоване проведення акцій за масової участі громадян, зокрема і під будівлею Верховної Ради України. За правопорядком в урядовому кварталі в посиленому режимі стежать працівники столичної поліції, військовослужбовці Національної гвардії України, поліція діалогу, вибухотехніки та представники інших структурних підрозділів системи. Поліцейські проводять з учасниками заходів превентивну роз’яснювальну роботу аби не допустити будь-яких правопорушень та забезпечити мирне проведення заходів. Правоохоронці звертаються до організаторів та учасників акції з проханням дотримуватися норм чинного законодавства, не порушувати громадський порядок та карантинних обмежень і сприяти поліцейським у виконання ними службових обов’язків», — йдеться у повідомленні пресслужби поліції Києва.

Зазначимо, що прийнятий Верховною радою закон, не той, ухвалення якого очікували представники малого бізнесу, що мітингують біля парламенту.

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2019 року житомирські підприємці виступали проти введення касових апаратів і просили президента заветувати закон № 1053-1 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та долучалися до всеукраїнської акції протесту. Водночас голова Державної податкової служби Сергій Верланов переконував, що набуття чинності законопроєктів №1073 та № 1053 значно зменшить рівень тінізації економіки.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram


Джерело статті: “https://www.zhitomir.info/news_196635.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top