Долю радіоактивних відходів під Кропивницьким вирішуватимуть у столиці


У п’ятницю, 15 лютого, в Києві відбудеться міжгалузева технічна рада, де розглядатимуть питання подальших дій радіоактивних відходів, розкопаних під Кропивницьким.

d0d400b157190fbd61fb3ddf10b67b71

Нагадаймо, влітку 2017 року крадії металу розкопали радіоактивний могильник у Веселівському кар’єрі. Оскільки ситуацію, яка сталась в місці, кваліфікували як радіаційну аварію, то питання перезахоронення мала вирішувати і фінансувати держава. Після аварії на перезахоронення відходів сподівались у 2018, але воно так і не відбулось.

У грудні міський голова Кропивницького Андрій Райкович звернувся із листом до «Державного агентства України з управління зоною відчуження» з проханням окреслити конкретну дорожню карту.

Як повідомляє Сергій Коваленко, начальник управління цивільного захисту і надзвичайних ситуацій міськради «Державна інспекція з ядерного регулювання» і «Державне агентство України з управління зоною відчуження» з приводу захоронення надали три пропозиції: або повністю вилучити відходи, або частково, або залишити все як є.

Наразі місцева влада очікує, щоб фахівці надали конкретну відповідь щодо плану дій.


Джерело статті: “https://gre4ka.info/suspilstvo/50305-doliu-radioaktyvnykh-vidkhodiv-pid-kropyvnytskym-vyrishuvatymut-u-stolytsi”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top