Учасники обговорення в комітеті ВР підтримали запуск ринку електроенергії з 1 липня 2019 року – нардеп Мартовицький

Артур Мартовицький: Україна має виконувати свої зобов’язання. Інакше гріш ціна словам про курс на євроінтеграцію

У комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки учасники круглого столу, який відбувся 15 травня, виступили за своєчасний запуск ринку електроенергії, повідомив "Українським новинам" народний депутат від фракції Опозиційного блоку, член комітету Артур Мартовицький.

"Реформа ринку електроенергії прописана в Угоді про асоціацію України з ЄС. Переконаний: Україна має виконувати свої зобов’язання. Інакше гріш ціна словам про курс на євроінтеграцію. Довіру європейських партнерів до України буде підірвано. Це станеться на початку каденції обраного президента, створивши йому додаткові складності у зовнішньополітичних питаннях", – уважає нардеп.

Він додав, що енергореформа важлива і для продовження фінансування України з боку міжнародних кредиторів.

"Цього року Україна має ще виплатити приблизно $5,3 млрд за зовнішніми боргами. Де знайти ці гроші? Витратити золотовалютні резерви Нацбанку, які ледве покривають три місяці імпорту? Є джерела – діє програма з МВФ, є можливість отримувати макрофінансову допомогу від ЄС, кредити від ЄБРР і Світового банку. Важливою умовою отримання цих коштів є реформа ринку електроенергії. Реалізація реформи відкриє шлях до отримання $2,9 млрд кредиту від МВФ, €500 млн макрофінансової допомоги від ЄС і €500 млн від Світового банку", – розповів політик.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід декларує закон "Про ринок електроенергії", ухвалений у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передавання електроенергії.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейської енергетичної спільноти, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства НЕК "Укренерго" й "Енергоринок" уже розпочали тестові придбання і продажі в межах підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планують із 1 липня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-uchasniki-obgovorennja-v-komiteti-vr-pidtrimali-zapusk-rinku-elektroenergiji-z-1-lipnja-2019-roku-nardep-martovitskij-964940.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top