Поспіх ЦВК із друком бюлетенів – незрозумілий, – Василь Горбаль

Згідно із законодавством, до 8 липня включно кандидати у депутати і партії мають право знятися із виборів, тож поспіх Центральної виборчої комісії з друком бюлетенів є незрозумілим.


Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України IV, V та VI скликань Василь Горбаль.Політик, коментуючи перебіг виборчої кампанії напередодні дочасних парламентських виборів, зауважив, що не розуміє поспіху, з яким ЦВК друкує бюлетені, оскільки за законом до 8 липня включно кандидати у депутати мають право знятися.


Василь Горбаль також нагадав, що коли ЦВК проводила жеребкування партій, голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук говорила про те, що існує певна колізія.


«Це якісь абсолютно не юридичні формулювання – «якщо партії будуть згідні». Тобто мовчазна згода партій мала би означати, що ніхто не подасть у суд. Але законом передбачене право всіх подавати позови, що і відбулося. Знову ж – до 8 числа навіть політична партія має можливість знятися. Це малоймовірно, але законом така норма передбачена. Тоді, відповідно, можуть бути коригування бюлетенів. І депутати-мажоритарники до 8 числа включно можуть подати заяву до ЦВК, за 12 днів до початку виборів», – зазначив Василь Горбаль.


Нагадаймо, Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення провести пережеребкування партій. Це сталося за позовом Аграрної партії України. Вони вважають некоректним надання партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі 22 номер у виборчому бюлетені.


Додамо, 26 червня ЦВК оформила бюлетені, де в межах жеребкування визначила порядкові номери партій. Раніше ЦВК відмовила в реєстрації кандидатам партії «Рух нових сил». Однак 29 червня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду скасував апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів партії «Рух нових сил». Тому наступного дня ЦВК внесла партію Саакашвілі до бюлетеня під номером 22.


Як повідомляли, у ЦВК заявили, що не встигнуть вчасно надрукувати бюлетені до дострокових парламентських виборів, якщо будуть проводити нове жеребкування.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/05/pospih_tsvk_iz_drukom_byuleteniv__nezrozumilyy__vasyl_gorbal_1602023”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top