У Раді пропонують врегулювати процедуру медіації

У Раді пропонують врегулювати процедуру медіації

05 липня народний депутат Юрій Мірошниченко подав на розгляд до Верховної Ради проект закону №10425 про діяльність у сфері медіації.

Нардеп наголошує, що наразі в законодавство Україні впроваджуються європейські стандарти в діяльності правоохоронної системи, зокрема це стосується системи правосуддя, яка включає досудове і позасудове врегулювання конфліктів (спорів).

Юрій Мірошниченко пропонує внести зміни до Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими зобов’язати сторони проводити досудове врегулювання спору шляхом медіації в усіх випадках, коли це не суперечить положенням цих кодексів або інших законів, а також за бажанням сторін звертатися до медіації як позасудового способу врегулювання спору вже на стадії судового розгляду справи.

На думку автора, саме такий підхід суттєво розвантажить суди, призведе до значної економії коштів державного бюджету, фізичних та юридичних осіб, спонукатиме їх до пошуків взаємовигідного врегулювання конфліктів (спорів), сприятиме більш гармонійному розвитку суспільства та зменшенню конфліктності.

Основним завданнями законопроекту нардеп вважає визначення статусу медіатора, процедури медіації, дисциплінарної відповідальності медіаторів, самоврядування медіаторів, а також встановлення обов’язкового звернення до процедури медіації для вирішення конфліктів (спорів) у цивільному, господарському та адміністративному судочинстві.

У законопроекті пропонується врегулювати такі основні питання:

- визначення термінів «медіація», «медіатор», «сторони медіації», «учасники медіації», конфлікт (спір);

- статус медіатора, набуття права на заняття медіацією;

- принципи медіації, процедура медіації;

- дисциплінарна відповідальність медіаторів;

- самоврядування медіаторів;

- підготовка кадрів для медіації.

Крім того, пропонується внести необхідні зміни до Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, згідно з якими:

  • зобов’язати сторони проводити досудове врегулювання спору шляхом медіації в усіх випадках, коли це не суперечить положенням цих кодексів або інших законів; перебіг процесуальних строків зупиняється з дати укладення договору про проведення медіації;
  • у разі неможливості врегулювання спору шляхом медіації медіатор видає сторонам медіації відповідний звіт, який подається до суду на підтвердження цього факту;
  • при невиконанні позивачем вимог щодо обов’язкового звернення до медіації суд постановляє ухвалу про повернення позовної заяви позивачеві для позасудового врегулювання спору шляхом медіації, така ухвала зупиняє перебіг процесуальних строків.

Нагадаймо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у червні експерти вже обговорювали майбутнє інституту медіації в Україні.

Також ми публікували відео про те, що саме планують у команді Президента стосовно судової реформи в Україні.
Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/publication/145339-u-radi-proponuyut-vregulyuvati-protseduru-mediatsiyi”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top