Виявлено гени, які захищають від небезпечної бактерії

Дослідження показало, що за певної генетичної мутації люди легше справляються із золотистим стафілококом. Перемогти цю підступну бактерію допомагає посилення роботи імунної системи.

Генетична мутація може допомагати людям у боротьбі зі смертельно небезпечним метицилін-стійким золотистим стафілококом / фото medikforum.ru

Дослідники з Університету Дюка у ході ретельного вивчення організму 68 осіб довели, що генетична мутація може допомагати людям у боротьбі зі смертельно небезпечним метицилін-стійким золотистим стафілококом.

Половина добровольців страждала від стійкої інфекції, а решта 34 змогли позбутися цієї бактерії у себе в кровотоці лише за 5 днів лікування, повідомляє MedikForum.

Всі добровольці пройшли через секвенування генома. Воно продемонструвало, що у 62% пацієнтів, які позбулися інфекції, була мутація гена під назвою DNMT3A. Аналогічна ситуація спостерігалася лише у 9% пацієнтів, які зіткнулися зі стійкою формою хвороби.

Так, нове дослідження продемонструвало докази генетичних варіантів, які допомагають жертвам золотистого стафілокока (MRSA) позбавлятися підступної інфекції крові. MRSA є різновидом бактерії, яка демонструє резистентність до деяких антибіотиків широкого профілю, через що її стає важче лікувати.

При цьому вона абсолютно нешкідливо мешкає на шкірі приблизно кожної 30-ї людини. Але якщо MRSA потрапляє у кров, то може викликати жар, озноб та запаморочення, а в тяжких випадках зараження крові, запалення легенів та смерть. Особливо небезпечний MRSA для пацієнтів у лікарнях, у яких спостерігаються проблеми з імунітетом.

Раніше вчені з’ясували, що прийом парацетамолу під час вагітності статистично пов’язане з підвищеним ризиком розвитку гіперактивності та дефіциту уваги у дітей.Джерело статті: “https://www.unian.ua/health/worldnews/10688814-viyavleno-geni-yaki-zahishchayut-vid-nebezpechnoji-bakteriji.html”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top