Цьогорічну Букерівську премію присудили відразу двом лауреатам

Цьогорічну Букерівську премію присудили відразу двом лауреатам

Канадська письменниця Маргарет Етвуд знову стала лауреаткою Букерівської премії, але цього разу звання найкращого письменника року вона розділила з британкою Бернардін Еваріст.

Об этом сообщает http://sledu.info

Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Призначення відразу двох лауреатів є порушенням правил присудження Букера, в яких прописано, що премія є неподільною, але журі зізнається, що просто не змогло вибрати найкращий із двох творів.

Ествуд відзначена за роман "Заповіти" (The Testaments), який є сиквелом одного з найвідоміших її творів "Розповідь служниці". У "Заповітах" дія відбувається через 15 років після подій у попередній книзі. Події розгортаються в патріархально-тоталітарній державі Республіка Гілеад, де суворі закони суспільства позбавляють жінок будь-яких прав, залишаючи їм лише функцію народження дітей.

Еваріст нагороджена за роман "Дівчина, жінка, все інше" (Girl, Woman, Other), в якому авторка розповідає історії життя 12 персонажів, більшість з яких — чорношкірі британки. Кожному персонажу присвячено розділ, їх шляхи химерно переплітаються, незважаючи на абсолютно різні біографії і обставини життя.

Авторки розділять головну премію в 50 тисяч фунтів стерлінгів, і обидві увійдуть в історію премії: 79-річна Етвуд — як найстарший лауреат в історії, а Еваріст — як перша чорношкіра письменниця, удостоєна нагороди.

Маргарет Ествуд уже нагороджували Букерівською премією 2000 року за роман "Сліпий убивця", а в шортліст її твори потрапляли регулярно: в 1986, 1989, 1996 і 2003 роках.

Востаннє Букерівську премію ділили два лауреати в 1992 році, після чого правила присудження змінили. З тих пір щороку організатори попереджають журі, що переможець може бути тільки один.

Цього року журі радилося п’ять годин, після чого його голова Пітер Флоренс сказав: "Ми прийняли рішення порушити правила". За його словами, що довше колеги обговорювали два твори, то очевидніше ставало, що перемогти повинні обидва.

Нагадаймо, торік лауреаткою Букерівської премії стала письменниця з Північної Ірландії Анна Бернс. Вона отримала приз за роман "Milkman" ("Молочник").


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/183922-cogorichnu-bukerivsku-premiyu-prysudyly-vidrazu-dvom-laureatam.html”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top