На подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років

На подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років


На подолання гендерної нерівності в економіці людству знадобиться 257 років, якщо прогрес буде таким же повільним, як сьогодні.


Такий прогноз оприлюднено в Глобальній доповіді на цю тему Всесвітнього економічного форуму в Давосі, передає 1NEWS.


Хоча останнім часом в західних країнах відчутний прогрес у цій галузі, в світовому масштабі процес навпаки сповільнюється: у минулому році автори доповіді вважали, що до досягнення повної економічної рівності пройде 202 роки.


Давоський форум проводить спостереження в цій сфері ось уже 14 років. Експерти враховують ситуацію з рівністю статей в політиці, економіці, системі освіти і в питанні доступу до медпослуг.


У доповіді зазначено: сьогодні доступ на світовий ринок праці не мають 45% жінок працездатного віку і тільки 22% чоловіків цієї категорії. Оклад працюючих жінок менший, ніж у чоловіків на аналогічних посадах на 60%. Досі в 72 країнах світу жінкам заборонено відкривати банківські рахунки чи отримувати кредити.


Між тим на ринку спеціальностей, пов’язаних з суспільством і культурою, жінки становлять 65% від загального числа працівників.


Однак у секторі «хмарних технологій» жінок – лише 12% від кількості працівників, в секторі інженерних професій – 15%. Така розстановка сил, на думку експертів, може призвести до подальшого збільшення розриву в доходах чоловіків та жінок.


З чотирьох областей, розглянутих у звіті, найбільший гендерний розрив спостерігається в політиці. При нинішньому рівні прогресу автори доповіді вважають, що ми побачимо рівну кількість чоловіків і жінок-політиків лише через 95 років. У 85 зі 153 представлених у доповіді країн ніколи не було жінок-голів урядів.


Гендерний розрив значно варіюється залежно від регіону. Якщо в Західній Європі на його подолання піде 54 роки, то в Північній Америці – 151 рік.


Вже одинадцятий рік поспіль Ісландія очолює список країн, найбільш близьких до гендерної рівності, за нею йдуть Норвегія і Фінляндія. На іншому кінці шкали – Ємен, країна з найгіршою ситуацією в питанні рівності статей. На другому місці від кінця – Ірак, на третьому – Пакистан.


Джерело: Mind


Джерело статті: “https://1news.com.ua/svit/na-podolannya-gendernoyi-nerivnosti-v-ekonomitsi-lyudstvu-znadobytsya-257-rokiv.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top