Україна забезпечує себе горіхами тільки на 10%За підсумками 2018 року в Україні було зібрано 127,2 тисяч тон горіхів, при цьому країна забезпечує себе горіхами лише на 10%, решта 90% — імпортуються з інших країн.


Про це повідомляє Куркуль з посиланням на дані компанії Pro Capital Investment.


У світі 7% земель придатні для вирощування горіхів. Завдяки унікальному і сприятливому клімату, вирощування горіхів можливо практично на всій території України. Попри це Україна забезпечує себе горіхом лише на 10%, решта 90% — імпортуються з інших країн.


За підсумками 2018 р. в Україні було зібрано 127,2 тис. т горіхів, більшість з них — це волоські. Під них в Україні задіяно 97,8% всіх валових площ горіхових насаджень.


Але попит породжує пропозицію. Так, за останні роки в Україні почали вирощувати фундук, мигдаль, фісташку, пекан.


У 2018 р. в Херсонській області на площі в 100 га заклали плантацію арахісу. Щороку в Україні площа під горіховими садами збільшується. Наразі ми входимо в трійку лідерів з виробництва волоських горіхів.


Горіхи — невід’ємний продукт в раціоні багатьох людей. При цьому частка їх споживання в Україні дуже низька. Українці з’їдають у два-три рази менше горіхів, ніж в Європі або азіатських країнах.


Нагадаємо:


Україна увійшла до п’ятірки лідерів серед країн, із яких до ЄС надходить імпорт сільськогосподарської продукції.


Раніше аналітики назвали Топ-10 товарів, які експортує Україна.


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/05/30/648300/”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top