У Китаї знайдено найдавніше свідоцтво паління коноплі


Археологи виявили найдавніші відомі докази паління коноплі, тобто її спалювання і вдихання отриманого диму. Як повідомляє N+1, продукт окислення активної речовини марихуани знайдено в похованнях віком 2,5 років на північно-заході Китаю.

Поховання розташовувалися горах Паміру. На думку вчених, стародавні горяни спалювали коноплю під час проведення похоронних ритуалів.

Зороастрійськке кладовище в містечку Цзирцзянкал в Синьцзян-Уйгурському автономному районі знайшли у 2013 році. Його використовували близько 2,5 тисяч років тому. У похованнях виявили останки людей, частину з яких, ймовірно, принесли в жертву. Крім них археологи знайшли численні дерев’яні артефакти, в тому числі 10 вівтарів, які, ймовірно використовували в якості курилень. У деяких з них залишилися обвуглені камені.

У ході нового дослідження вчені проаналізували органічний осад з 10 фрагментів вівтарів і чотирьох каменів. На дев’яти дерев’яних фрагментах був знайдений каннабінол — слабка психоактивна речовина, яка утворюється при окисленні дельта-9-тетрагідроканнабінолу, активної речовини марихуани.

Вчені вважають, що їм вдалося знайти перші археологічні докази куріння конопель. Незважаючи на те, що паління асоціюється у нас з трубками і цигарками, перші курильний трубки з’явилися в Євразії тільки після відкриття Нового світу. А ось вдихання диму, який виділявся при спалюванні будь-яких речовин, практикувалося з давнини.

"Ці результати підтримують гіпотезу про те, що коноплю, як психоактивну речовина вперше використали в гірських районах на сході Центральної Азії, а потім ця практика поширилася в інші регіони світу", — заявила одна з дослідників Ніколь Бойвин.

Раніше китайські археологи виявили в гробниці, яка датується періодом правління династії Західна Хань, бамбукові листки з правил настільної гри "любо". Знахідка була зроблена в гробниці імператора Лю Хе на південному сході Китаю.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/u-kitayi-znaydeno-naydavnishe-svidoctvo-palinnya-konopli-314398_.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top