Палата представників підтримала блокування повернення Росії у G7

Палата представників підтримала блокування повернення Росії у G7


Палата представників Конгресу США напередодні ухвалила резолюцію із закликом не допустити повернення Росії до "Великої сімки" (G7) доти, поки вона не припинить агресію проти сусідніх держав.

Резолюція засуджує анексію Росією українського Криму й агресію в Донбасі, а також її нападки на інші суверенні і демократичні держави.

Документ підтримали 339 конгресменів нижньої палати американського парламенту, проти проголосував 71 республіканець. Конгресмени закликали лідерів усіх країн G7 блокувати повернення РФ у "Сімку" доти, поки вона не виконає зазначені в резолюції вимоги.

Резолюцію в серпні цього року вніс член Демократичної партії від штату Нью-Джерсі Альбіо Сайрес. Вона стала відповіддю на пропозицію президента США Дональда Трампа запросити президента РФ Володимира Путіна на наступний саміт "Великої сімки".

Нагадаймо, більшість у Палаті представників належить демократам, у Сенаті (верхній палаті Конгресу) — республіканцям. Республіканцем є й президент Сполучених Штатів.

Як повідомлялося, лідери Франції, Німеччини, Британії, Італії, Канади, Японії і США вважають за доцільне зміцнювати співробітництво з Росією, але питання її повернення до G8 є передчасним. Таких висновків лідери країн-членів G7 дійшли за підсумками обговорення "російського питання" на саміті в Біарріці.

Однак, як повідомляє The Guardian, на переговорах Трамп наполегливо стверджував, що Путіна потрібно запросити на наступний саміт. З інших лідерів за столом лише Джузеппе Конте, який йде у відставку з посади прем’єр-міністра Італії, запропонував Трампу підтримку в цьому питанні, інші виступили проти.

Росію виключили з G8 у 2014 році через анексію Криму і розв’язування війни в Донбасі.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/palata-predstavnikiv-pidtrimala-blokuvannya-povernennya-rosiyi-u-g7-331817_.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top