S&P: Саудівська Аравія відновить нафтову війну проти Росії в 2021 році

S&P: Саудівська Аравія відновить нафтову війну проти Росії в 2021 році

S&P: Саудовская Аравия возобновит нефтяную войну против России в 2021 году

Угода щодо скорочення видобутку, ув’язнена Саудівською Аравією і Росією в рамках угоди ОПЕК+, може стати лише коротким перемир’ям у «цінової війни», розв’язаної саудити в березні, попереджає S&P Global Ratings.

Об этом сообщает Московский репортер

Ер-Ріяд може повернутися до практики двозначних знижок на свою нафту, видавлюючи з ринку російських конкурентів, як тільки ситуація з цінами нормализуеся. «В цій війні взята якась пауза. Обом гравцям – власне, і Саудівської Аравії і Росії – невигідно в даній ситуації продовжувати цю цінову війну», – цитує ТАСС директора напрямки корпоративних рейтингів S&P Global Ratings у Росії Олександра Грязнова.

За його словами, війна за ринки може возбновиться, коли нафтові котирування повернуться до 50-55 доларів за барель.

Згідно з прогнозом S&P, це може статися вже в 2021 році. На поточний рік в агентстві очікують середню ціну Brent в 30 доларів за бочку з подальшим зростанням до 50-55 доларів в 2021-22 рр.

Нагадаємо, Саудівська Аравія повернулася до практики демпінгу після того, як Росія відмовилася скорочувати видобуток нафти на засіданні ОПЕК+ на початку березня, шокувавши близькосхідних нафтових міністрів, аналітиків ринку і навіть російських нафтовиків.

Квітневі партії державна нафтова компанія королівства Saudi Агамсо почала продавати з рекордними знижками – 7 долара для Азії і 10,25 долара для Європи, де саудівська нафту конкурує російської Urals. Одночасно Ер-Ріяд на чверть збільшив видобуток (до 12,3 млн барелів на добу) і майже вдвічі – експорт (до 10 млн барелів на день).

Цьому передувала телефонна розмова між наслідним принцом Мохаммедом бен Сальманом і президентом Володимиром Путіним, який проходив на підвищених тонах і був сприйнятий «дуже особисто», розповіли The Middle East Monitor джерела з саудівської сторони.

Перед дзвінком Путіну принц зв’язався зі старшим радником президента США Джаредом Кушнером. Той дізнався про саудівських плани і не став накладати на них вето, повідомило джерело MEMo.

Заповнюючи сховища при відсутньому попиту, який відразу впав на 25%, саудити обвалили ціни фізичної нафти в Європі майже до рівнів дефолту Росії в 1998 році: Urals падала до 10,5 долара. У США нафтовий ринок пережив інсульт з падінням котирувань до безпрецедентних мінус 37 доларів за барель WTI.

У травні Саудівська Аравія збільшила знижки нафту, вдаривши по азіатському ринку, де російські нафтовики шукали порятунку від карантину в Європі. В результаті ціни посипалися і там: сахалінський сорт Sokol, який завжди торгувався з премією до бенчмарку Oman/Dubai, довелося продавати на 10 доларів дешевше.

Хоча нова угода ОПЕК+ набула чинності з 1 травня, фактична «пауза» в ціновій війні стартує лише з 1 червня: на саудівські відвантаження в цьому місяці різко зростуть ціни для всіх ринків.

Війна обсягів принесла саудитам чималі плоди. За даними Bloomberg, в квітні саудівські поставки в Китай зросли вдвічі, у США – досягли 1 млн барелів на добу, максимуму з серпня 2018 року.

На найбільший нафтовий центр північно-західної Європи – Роттердам – у квітні надійшло 1,42 млн тонн саудівської нафти – вдвічі більше, ніж у березні.

Поставки російського сорту Urals, навпаки, впали на 41%, до 935 тисяч тонн. Польща практично повністю відмовилася від морських поставок сировини з Росії. Лише одна партія розміром 66,5 млн тонн прибула в порт Гданська в квітні, що майже в 6 разів нижче березневих закупівель (377 тисяч тонн).

Поставки саудівської нафти в Польщу при цьому зросли на чверть – з 398 до 500 тисяч тонн.Джерело статті: “http://povin.com.ua/294033-21-05.html”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top