Der Spiegel: Німеччина готує санкції проти Росії за хакерську атаку проти Бундестагу

Берлін збирається вперше скористатися новим механізмом Євросоюзу із запровадження санкцій.

фото УНІАН

Федеральний уряд Німеччини посилює тиск на Москву через причетність хакерів Росії до хакерської атаки проти Бундестагу п’ять років тому. Міністерство закордонних справ ФРН запросило російського посла Сергія Нечаєва на розмову.

Об этом сообщает Редакция news

Секретар Мігель Бергер засудив хакерську атаку "максимально строго". Адже у Берліна є "надійні докази", які доводять, що головний підозрюваний у справі "був членом ГРУ на момент атаки", — пише Der Spiegel.

Виконавцем кібератаки німецькі правоохоронці вважають громадянина Росії Дмитра Бадіна. Генеральна прокуратура ФРН добилася видачі ордера на його арешт. Підставою стала підозра, що "обвинувачений у співпраці з іншими особами, імена яких поки не відомі, здійснював в інтересах спецслужби іншої держави агентурну діяльність проти ФРН". Російському послу повідомили, що німецький уряд виступить в Брюсселі за застосування проти росіян, відповідальних за атаку проти Бундестагу включно з Баніним, санкцій Євросоюзу, передбачених за кібератаки.

Уряд Німеччини також розглядає цю справу разом з гучним вбивством в центрі Берліну і "лишає за собою право застосувати й інші заходи". Der Spiegel пише, що це буде перший випадок, коли країна ЄС застосує механізм санкцій за кібератаки, який був схвалений лише минулого року. Він включає замороження активів і запровадження обмежень на в’їзд для осіб чи організацій. Так виданню пояснили в МЗС Німеччини.

"У відомстві вважають цей крок політичним сигналом на адресу Москви, який повинен дати зрозуміти, що вона не може робити все, що заманеться. Для запровадження санкцій потрібне одностайне рішення Ради ЄС. Поки супротиву цьому рішенню немає", — пише Der Spiegel.

Видання також додає, що під час розмови в МЗС Німеччини російський посол поводився нерозумно. Він повторював твердження Кремля про відсутність доказів щодо хакерської атаки й участі в ній Росії. Хоча йому якраз такі докази навели. Однак, російський дипломат не звернув на них увагу, так само як і на німецький ордер на арешт.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІДжерело статті: “https://www.unian.ua/world/ataka-rosiji-na-bundestag-nimechchina-hoche-pokarati-kreml-sanciyami-yes-novini-svitu-11017148.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top