Рада попередньо підтримала запропоноване Зеленським скасування адвокатської монополії

Наталя Кравчук / НВ

Об этом сообщает http://mafiacrips.com

Верховна Рада

Наталя Кравчук / НВ


Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Конституції України щодо скасування адвокатської монополії.

Відповідний законопроект № 1013 на засіданні у вівторок, 14 січня, підтримали 295 народних депутатів.

3 вересня 2019 року Рада направила цей законопроект до Конституційного суду. 1 листопада КС визнав його відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Згідно з Конституцією України, після сьогоднішнього рішення Рада може розглядати законопроект для прийняття в цілому на наступній черговій сесії. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

Читайте також:
Тарас Шепель
Адвокатська монополія: закон як дишло

Ініціатор законопроекту — президент України Володимир Зеленський. Він пропонує парламенту скасувати норми про те, що виключно адвокат представляє інтереси громадянина в суді.

Пропонується прибрати зі статті 1312 абзац про випадки, для яких можуть бути винятки — коли це стосується трудових спорів, спорів щодо захисту соціальних прав, щодо виборів і референдумів, а також представництва малолітніх або неповнолітніх осіб.

Разом з тим законопроектом пропонується вилучити з перехідних положень Конституції підпункти, в яких містяться дати введення в дію положень Основного закону про те, що тільки адвокати можуть представляти інтереси громадян в судах.

Положення, які президент пропонує змінити, були закріплені в Конституції в рамках реформи правосуддя від 2016 року п’ятого президента Петра Порошенка.

Передбачається, що закон набуде чинності з дня публікації


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/rada-poperedno-shvalila-skasuvannya-advokatskoji-monopoliji-novini-ukrajini-50064078.html”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

Дайджест новостей
On Top